ام دی اف با روکش چوب Wood Veneer

این محصول با ابعاد 1220 میل در 2800 میل و 1220 میل در 2440 میل با ضخامت‌های مختلف (از 8 میل تا 32 میل) از محصولات تولید شده این شرکت می باشد. درز روکش ها توسط چرخ درزگیر دوخته می شود و از چسب های کاغذی استفاده نمی شود.

ویژگی های روکش چوب طبیعی

1- روکش‌های طبیعی برای روکش کاری درب کابینت‌های ساده یا ابزار خورده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

2- این روکش‌ها توسط پرس‌های نجاری به همراه چسب در دمای 58 درجه سانتی گراد بر روی سطوح ام دی اف چسبانده می‌شوند.(شرکت صفحه بارثاوا شرق با استفاده از بروزترین ماشین آلات می‌تواند تا دمای 120 درجه روکش را پرس کند)

3- روکش کاری سطوح کابینت MDF با چوب طبیعی ساده ترین روکش کاری کابینت به شمار می‌رود.

4- روکش‌های طبیعی دارای طرحی زیبا با بافت‌های طبیعی چوب هستند که زیبایی بی نظیری را در فضای آشپزخانه ایجاد می‌نمایند.

5- روکش طبیعی از ورقه‌ها و لایه‌های نازک چوب طبیعی تولید می‌شود

6- از روکش‌های طبیعی برای پوشش ورق‌های چوبی فشرده مانند MDF، تخت لایه، نئوپان و تخته فیبر استفاده می‌شود.

7- علاوه بر آن این روکش‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل از جمله دیوارکوب نیز کاربرد دارند.

8- روکش‌های چوبی دارای زیبایی بی نظیری هستند و مورد پسند بسیاری از افراد قرار می‌گیرند.

9- این روکش‌ها به خودی خود در برابر رطوبت و ضربه مقاوم نیستند، اما اگر برروی آن‌ها  رنگ‌های پلی استر یا پلی یورتان استفاده می‌شود، می‌توان مقاومت آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

طراحی کابینت های روکش چوب

کابینت های روکش چوب در دسته کابینت های کلاسیک قرار دارند، به همین دلیل در طراحی و چیدمان آن بهتر است از مدل های قرینه استفاده نمود. قرینگی کردن کابینت ها، طرح نهایی را زیباتر جلوه میدهد.
در طراحی کلاسیک، منظم و یکسان بودن سایزها و سطوح کابینت ها امری مهم می باشد. ایجاد این قرینگی در قسمت تعبیه هود می تواند زیبایی آشپزخانه را دوچندان نماید.
بسیاری از افراد طرح و نقش های ساده را برای طراحی کابینت چوب می پسندند، اما با این وجود، می‌توان از تاج، زیر چراغ و پاخور ابزاردار نیز در ساخت این کابینت ها استفاده نمود. از این ابزارها می‌توان در طرح و شکل های مختلفی مانند دندان موشی، سبک یونانی و سبک رومی نیز استفاده کرد.

رنگ آمیزی کابینت های روکش چوب

رنگ آمیزی روکش های چوبی در سبک های مختلفی صورت می گیرد. کهنه کاری یکی از این سبک‌ها می باشد که معمولا داخل حفره های کار را تیره تر از سایر قسمت های درب کابینت رنگ می کنند تا حس کهنگی را در آن بوجود بیاورند.

ظاهر کابینت با روکش چوب طبیعی

این کابینت ها در اصل باید به گونه ای ساخته و رنگ آمیزی شوند که حس خلوص چوب طبیعی را القا کنند. در چوب، گره هایی زیبا و طبیعی دیده می شود که به صورت پیوسته یا هلالی در درب کابینت نمایان می شوند؛ به همین دلیل روکش ها نیز باید به صورتی مورد استفاده قرار بگیرند و رنگ آمیزی شوند که دقیقا ویژگی های چوب طبیعی را نشان دهند

سمپل روکش‌های چوب طبیعی

چوب درخت بلوط

چوب درخت سرو

چوب درخت گردو

چوب درخت افرا

چوب درخت راش

چوب درخت ملچ

901 - افرا

Maple

A-براق / B-مات

902 - بلوط

Acorn

A-براق / B-مات

903 - سرو

Cypress

A-براق / B-مات

904 - ملچ

-

A-براق / B-مات

905 - راش

Beech

A-براق / B-مات

906 - سفید شنی

Sandy black

A-براق / B-مات

اسکرول به بالا